• Sprzedaż parkietów
  Parkiety: krajowe, egzotyczne, mozaiki
 • Usługi parkieciarskie
  Układanie parkietów, cyklinowanie, lakierowanie, olejowanie
 • Deski postarzane
  Deski postarzane, deski dębowe, dyle dębowe, dyle jesionowe
 • Sprzedaż schodów, tarasów
  Schody, tarasy, listwy, lakiery do parkietów, kleje do parkietu

Parkiety

Parkiety krajowe

Parkiety krajowe

Rozbudowana oferta parkietów i usług - układania parkietów, cyklinowania parkietów naszej firmy sprawia, że każdy klient znajdzie niepowtarzalną podłogę dla siebie. Read More
Chapel Parket

Chapel Parket

Chapel Parket to gotowe olejowane podłogi, które łączą w sobie domowy, "stary" wygląd z wszelkimi nowoczesnymi wygodami: są odporne m.in. Read More
Parkiety egzotyczne

Parkiety egzotyczne

Zajmujemy się sprzedażą desek tarasowych, parkietów egzotycznych takich jak: merbau, ipe, afromosia, bubiga, doussie, grapia, iroko, jatoba, izombe, palisander, sapeli, Read More
 • 1
 • 2
 • 3


Po wycyklinowaniu i polerowaniu parkietu należy go zabezpieczyć lakierując go lakierem lub nanosząc olej. Wykonujemy wszystkie usługi związane z zabezpieczeniem podłóg drewnianych obejmujące lakierowanie parkietu, olejowanie parkietu, bejcowanie (zmiana parkietu na inny kolor) oraz przeprowadzenie konserwacji parkietu.

 

Lakierowanie parkietu

 

Lakierowanie parkietu przeprowadza się po wcześniejszym cyklinowaniu i polerowaniu podłogi drewnianej. Lakierowanie powinno odbywać się w sterylnych warunkach, aby w lakierze nie było niepotrzebnych zanieczyszczeń. Standardowo lakierowanie odbywa się trzykrotnie za pomocą specjalnego wałka. Pierwsze lakierowanie parkietu przeprowadza się lakierem o innym PH, nie powodującym przebarwień w drewnie tzw. lakierem podkładowym. Po wyschnięciu lakieru podkładowego - najczęściej po około półgodzinie można nałożyć lakier nawierzchniowy. Druga warstwa lakieru schnie znacznie dłużej. Tak polakierowany parkiet należy zostawić do wyschnięcia na 12 godzin. Z reguły kolejną warstwę lakieru aplikuje się następnego dnia po wcześniejszym zmatowieniu powierzchni polerką z nałożoną siatką. Po dokładnym odkurzeniu aplikuje się kolejną, trzecią warstwę lakieru. Na obecną chwilę najlepszymi lakierami są tzw. lakieru przeznaczone do pomieszczeń użyteczności publicznej o podwyższonej odporności na ścieranie - dwuskładnikowe lakiery poluretanowe. Lakiery występują w odcianiach: mat (lakier nie odbija światła, sprawia że jest mniej widoczny na podłodze), półmat / półpołysk (najczęściej wybierane), połysk (lakiery od dużej zawartości tzw. glossów, rzadko kiedy używane z uwagi na duże właściwości odbijające światło).

 

Olejowanie parkietu 

 

Olejowaniu parkietu jest alternatywą w stosunku do zabezpieczenia go lakierem. Parkiet przed olejowaniem powinien być wycyklinowany i zapolerowany, przy czym struktura drewna powinna pozwalać na wchłonięcie oleju (otwarte pory w drewnie). Zbytnie polerowanie utrudnia wchłonięcie oleju przez drewno, co ma wpływ na jakość zabezpieczenia powierzchni. Olejowanie odbywa się dwukrotnie przy czym drugie nałożenie oleju przeprowadza się po 12 godzinach po wcześniejszym zmatowieniu tak samo jak w przypadku lakieru. Olejować można olejem lub olejowoskiem. Substancje te są podobne, jednak w przypadku wolejowosku, na powierzchni podłogi powstaje niewidoczna dodatkowa warstwa ochronna wosku, która sprawia, że podłoga jest mniej podatna na zabrudzenia.

 

Bejcowanie podłogi, Bejcowanie parkietu

 

Bejcowanie podłogi to inaczej zmiana jej koloru na dowolny wybrany z dostępnej palety. Zmiana koloru odbywa się poprzez nałożenie specjalnych bejc koloryzujących i ich za polerowaniu w celu wyrównania koloru na podłodze i ściągnięciu ewentualnego nadmiaru. Bejcowanie przeprowadza się przed olejowaniem lub lakierowaniem podłogi. Zalecane jest, aby podłogi bejcowane były zabezpieczone olejem, z uwagi na możliwość wystąpienia problemów z kolorem (plamy) lub przyczepnością lakieru do podłogi bejcowanej.

Zmiana kolory parkietu, możliwa jest na następujące wykończenia:

 

Bejcowanie parkietu na biało:

 

Biały::Bejca do parkietu Białylightbox[galeria]Biały::Bejca do parkietu

 

Przyciemnianie lub rozjaśnianie parkietów:

 

Bezbarwny::Bejca do parkietu Bezbarwnylightbox[galeria]Bezbarwny::Bejca do parkietu Klon::Bejca do parkietu Klonlightbox[galeria]Klon::Bejca do parkietu Sawanna::Bejca do parkietu Sawannalightbox[galeria]Sawanna::Bejca do parkietu Buk::Bejca do parkietu Buklightbox[galeria]Buk::Bejca do parkietu Brzoza::Bejca do parkietu Brzozalightbox[galeria]Brzoza::Bejca do parkietu Wiśnia::Bejca do parkietu Wiśnialightbox[galeria]Wiśnia::Bejca do parkietu Machoń::Bejca do parkietu Machońlightbox[galeria]Machoń::Bejca do parkietu Koniak::Bejca do parkietu Koniaklightbox[galeria]Koniak::Bejca do parkietu Gołebi::Bejca do parkietu Gołębilightbox[galeria]Gołebi::Bejca do parkietu Heban::Bejca do parkietu Hebanlightbox[galeria]Heban::Bejca do parkietu Dąb::Bejca do parkietu Dąblightbox[galeria]Dąb::Bejca do parkietu Orzech::Bejca do parkietu Orzechlightbox[galeria]Orzech::Bejca do parkietu Dąb Antyczny::Bejca do parkietu Dąb Antycznylightbox[galeria]Dąb Antyczny::Bejca do parkietu

 

 

Uwaga: próbki wykonane są na miękkim drewnie tj. sośnie, na innych parkietach lub deskach np. dębie mogą się kolorystycznie różnic (z reguły kolory są bardziej wyraziste). Na ostateczny wykład podłogi po bejcowaniu ma wiele innych czynników takich jak: rodzaj i struktura drewna, usłojenie, występowanie sęków, fladrów oraz ilość nałożonej bejcy itd.  

 

Konserwacja podłogi olejowanej

 

Profesjonalna konserwacja podłogi olejowanej polega na zmatowieniu polerką już istniejącego oleju lub olejowosku i nałożeniu kolejnej warstwy oleju. Konserwację można przeprowadzać w dowolnej chwili  nawet kilka lat od olejowania czy poprzedniej konserwacji. Konserwację można przeprowadzić pod warunkiem, że poprzednia warstwa ochronna nie została jeszcze przetarta, a co za tym idzie drewno nie zostało zabrudzone. W przypadku niewielkich przetarć w kilku miejscach możliwe jest miejscowe szlifowanie i olejowanie parkietu oraz konserwacja całości podłogi. Jeśli przetarcia są znaczne i dotyczą całej podłogi wymagane jest cyklinowanie. Konserwację można przeprowadzić samemu specjalnym środkiem, którego wciera się w podłogę. W przypadku takiej konserwacji raz lub dwa razy do roku. Konserwacja olejem bazowym (profesjonalna) nie jest już wymagana.

 

Podłoga olejowana czy lakierowana?

 

Olej jest substancją naturalną nie zawierającą szkodliwych związków chemicznych. Da się miejscowo naprawiać oraz konserwować. W zależności od podejścia konserwacja podłogi olejowanej może być zarówno wadą jak i zaletą. Konserwacja czyli nanoszenie dodatkowej warstwy powoduje jej uzupełnienie a w konsekwencji wydłużenie żywotności powłoki ochronnej. Konserwowana podłoga olejowana posłuży zdecydowanie dłużej niż podłoga lakierowana. Podłogi lakierowane charakteryzują się śliską powłoką, która jest widoczna. Olej na podłodze jest niewidoczny, a parkiet sprawia wrażenie naturalnego drewna.  

Współpraca

bona.jpgchapel-parkiet.pngdabex.jpgdeski-kompozytowe-prodeck.pngdeva.jpghartzlack.jpgkasolik.jpgkerakoll.pnglargus.jpgloba-wakol-lakiery-do-parkietu.jpgnobless-polska.jpgosmo.jpgparkiety-egzotyczne-egzoline-egzopark.pngpw-izba-listwy-przypodlogowe.pngtamex.jpg
Kontakt
Sklep
ul. Armii Krajowej 93
30 - 150 Kraków
Czynne:
pon-piątek 09:00 - 17:00
Cyklinowanie
tel: 12 429 55 44;
tel. kom.: 665-146-444
 
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dojazd

Dojazd do Madej Parkiety