• Sprzedaż parkietów
  Parkiety: krajowe, egzotyczne, mozaiki
 • Usługi parkieciarskie
  Układanie parkietów, cyklinowanie, lakierowanie, olejowanie
 • Deski postarzane
  Deski postarzane, deski dębowe, dyle dębowe, dyle jesionowe
 • Sprzedaż schodów, tarasów
  Schody, tarasy, listwy, lakiery do parkietów, kleje do parkietu

Parkiety

Parkiety krajowe

Parkiety krajowe

Rozbudowana oferta parkietów i usług - układania parkietów, cyklinowania parkietów naszej firmy sprawia, że każdy klient znajdzie niepowtarzalną podłogę dla siebie. Read More
Chapel Parket

Chapel Parket

Chapel Parket to gotowe olejowane podłogi, które łączą w sobie domowy, "stary" wygląd z wszelkimi nowoczesnymi wygodami: są odporne m.in. Read More
Parkiety egzotyczne

Parkiety egzotyczne

Zajmujemy się sprzedażą desek tarasowych, parkietów egzotycznych takich jak: merbau, ipe, afromosia, bubiga, doussie, grapia, iroko, jatoba, izombe, palisander, sapeli, Read More
 • 1
 • 2
 • 3


Podłogi  na legarach to alternatywne podłoże dla wylewek. Podłogę na legarach z reguły wykonuję się na stropach lekkich, gdzie nie ma możliwości zastosowania tradycyjnych wylewanych wylewek. Podłogi na legarach wykonuję się obecnie jako konstrukcję belek drewnianych - legarów oraz przykręcanych do nich najczęściej płyt OSB grubości 25 mm. Tak wykonana konstrukcja pozwala na późniejsze wykonanie podłogi z dowolnego materiału w tym, płytek ceramicznych, kamienia, paneli podłogowych desek czy parkietu. 

Podłogę powinno wykonywać się po zakończeniu prac mokrych. Pierwszym krokiem przy wykonywaniu podłogi na legarach jest ułożenie foli paroizolacyjnej, która oddzieli drewno od elementów betonowych. W miejscu montażu drewnianych belek układa się pasy izolacji akustycznej z filcu lub gumy technicznej. Legary powinny mieć przynajmniej 5–6 cm szerokości. Ich rozstaw jest uzależniony od przewidywanych obciążeń oraz grubości zastosowanych płyt drewnopochodnych. Dla płyt OSB lub MFP powinien być następujący: – 90 cm – płyty 25 mm; – 60 cm – płyty 22 mm; 40 cm – płyty 18 mm.

Przy montażu legarów bardzo ważne jest wypoziomowanie ich najlepiej łatą o długości powyżej 2 m lub za pomocą niwelatora laserowego. Jeśli podłoga ma być ocieplona, pomiędzy legarami układamy wełnę mineralną. Można też zastosować elastyczne płyty z włókien celulozowych lub podobne. 

Płyty drewnopochodne OSB czy MFP można montować prostopadle lub równolegle do legarów, pamiętając o ich wzajemnym przesunięciu o połowę długości przyległych krawędzi. Płyty najlepiej mocować do legarów samo-nawiercającymi wkrętami do drewna. Umieszcza się je nie bliżej niż 8 mm od krawędzi płyty, w rozstawie nie większym niż 15 cm na obwodzie, a w części środkowej w odstępach co 30 cm, unikając umieszczania wkrętów w narożach płyt. Wkręty sąsiednich płyt powinny być przesunięte względem siebie o około 5–6 cm. Jeżeli płyty nie są łączone na pióro i wpust, należy pozostawić między nimi dylatację o szerokości ok 1-2 mm. Natomiast przy ścianach podłoga na legarach powinna mieć szczelinę dylatacyjną o szerokości 1,0–1,5 cm.

Tak przygotowana konstrukcja pozwoli na ułożenie desek parkietu czy płytek, które będą stabilnie przytwierdzone i nie będą się uginać czy odpadać.

Współpraca

bona.jpgchapel-parkiet.pngdabex.jpgdeski-kompozytowe-prodeck.pngdeva.jpghartzlack.jpgkasolik.jpgkerakoll.pnglargus.jpgloba-wakol-lakiery-do-parkietu.jpgnobless-polska.jpgosmo.jpgparkiety-egzotyczne-egzoline-egzopark.pngpw-izba-listwy-przypodlogowe.pngtamex.jpg
Kontakt
Sklep
ul. Armii Krajowej 93
30 - 150 Kraków
Czynne:
pon-piątek 09:00 - 17:00
Cyklinowanie
tel: 12 429 55 44;
tel. kom.: 665-146-444
 
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dojazd

Dojazd do Madej Parkiety