• Sprzedaż parkietów
  Parkiety: krajowe, egzotyczne, mozaiki
 • Usługi parkieciarskie
  Układanie parkietów, cyklinowanie, lakierowanie, olejowanie
 • Deski postarzane
  Deski postarzane, deski dębowe, dyle dębowe, dyle jesionowe
 • Sprzedaż schodów, tarasów
  Schody, tarasy, listwy, lakiery do parkietów, kleje do parkietu

Parkiety

Parkiety krajowe

Parkiety krajowe

Rozbudowana oferta parkietów i usług - układania parkietów, cyklinowania parkietów naszej firmy sprawia, że każdy klient znajdzie niepowtarzalną podłogę dla siebie. Read More
Chapel Parket

Chapel Parket

Chapel Parket to gotowe olejowane podłogi, które łączą w sobie domowy, "stary" wygląd z wszelkimi nowoczesnymi wygodami: są odporne m.in. Read More
Parkiety egzotyczne

Parkiety egzotyczne

Zajmujemy się sprzedażą desek tarasowych, parkietów egzotycznych takich jak: merbau, ipe, afromosia, bubiga, doussie, grapia, iroko, jatoba, izombe, palisander, sapeli, Read More
 • 1
 • 2
 • 3


Pomiary wilgotności wylewki i powietrza to nieodzowna część pracy naszej firmy. Zajmujemy się określaniem zarówno wilgotności panującej wewnątrz pomieszczeń jak i wylewek. Jeśli chodzi o pomiar wilgotności wylewki to stosujemy najbardziej powszechną i wiarygodną metodę za pomocą urządzenia CM (CM Gerät z niemieckiego Carbid Mess dosłownie "pomiar karbidem").

Dopuszczalna wilgotność podłoża dla podłóg drewnianych zależy od rodzaju podłoża i wynosi:

 • poniżej 1,8% dla jastrychu cementowego (wylewka najbardziej rozpowszechniona zrobiona z piasku i cementu).
 • poniżej 0,5% dla jastrychu anhydrytowego.

Do pomiaru wilgotności podłoża metodą CM służy higrometr CM. Działa on w oparciu o metodę karbidową z wykorzystaniem procesu rozkładu węglika wapniowego przez wodę. W efekcie tej reakcji wydziela się gaz acetylenowy, powodujący wzrost ciśnienia w stalowej butli.

Odczytu dokonuje się na podstawie odważonej badanej próbce oraz zmierzonego ciśnienia. Wynik, czyli zawartość wody w próbce, widoczny jest na manometrze lub na specjalnej tabeli, dołączonej do przyrządu.Po włożeniu stalowych kul do butli ciśnieniowej CM należy ustawić ją pod skosem i ostrożnie wsunąć jedną ampułkę z węglikiem wapnia, a następnie włożyć do butli odważoną próbkę, uważając, by nie rozsypać ani grama materiału. Na koniec zamknąć urządzenie zamocowując głowicę manometru i mocno potrząsać butlą (od 2 do 5 minut), co spowoduje rozkruszenie ampułki. Dzięki ruchom okrężnym (ok. 5 minut) badana substancja i węglik wapnia zostają właściwie zmieszane. Po 10-15 minutach ustala się ciśnienie końcowe. Badanie wilgoci wylewki obowiązkowe jest przed ułożeniem każdego parkietu niezależnie od kondygnacji. Podciąganie kapilarne w przypadku źle wykonanej izolacji poziomej i pionowej występuje nawet na piętrach budynków. W wylewkach mogą występować także nieszczelne rury, które są powodem zawilgocenia wylewki.

Jeśli wynik pomiaru wilgotności przekracza dopuszczalną wartość dla danej wylewki i jest mniejszy niż 5%, można zastosować barierę odcinającą w postaci specjalnego gruntu choć lepiej poczekać lub zastosować osuszacze aby pozbyć się wilgoci. 

Nadmierna wilgotność podłoża powoduje nieodwracalne zmiany i uszkodzenia parkietu tzw. krawędziowanie parkietu. Zawilgocone drewno odkształca się i pęcznieje, w ekstremalnej sytuacji może dojść do jego rozerwania.

Określenie wilgotności powietrza odbywa się za pomocą aparatury cyfrowej.

 

Współpraca

bona.jpgchapel-parkiet.pngdabex.jpgdeski-kompozytowe-prodeck.pngdeva.jpghartzlack.jpgkasolik.jpgkerakoll.pnglargus.jpgloba-wakol-lakiery-do-parkietu.jpgnobless-polska.jpgosmo.jpgparkiety-egzotyczne-egzoline-egzopark.pngpw-izba-listwy-przypodlogowe.pngtamex.jpg
Kontakt
Sklep
ul. Armii Krajowej 93
30 - 150 Kraków
Czynne:
pon-piątek 09:00 - 17:00
Cyklinowanie
tel: 12 429 55 44;
tel. kom.: 665-146-444
 
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dojazd

Dojazd do Madej Parkiety