• Sprzedaż parkietów
  Parkiety: krajowe, egzotyczne, mozaiki
 • Usługi parkieciarskie
  Układanie parkietów, cyklinowanie, lakierowanie, olejowanie
 • Deski postarzane
  Deski postarzane, deski dębowe, dyle dębowe, dyle jesionowe
 • Sprzedaż schodów, tarasów
  Schody, tarasy, listwy, lakiery do parkietów, kleje do parkietu

Parkiety

Parkiety krajowe

Parkiety krajowe

Rozbudowana oferta parkietów i usług - układania parkietów, cyklinowania parkietów naszej firmy sprawia, że każdy klient znajdzie niepowtarzalną podłogę dla siebie. Read More
Chapel Parket

Chapel Parket

Chapel Parket to gotowe olejowane podłogi, które łączą w sobie domowy, "stary" wygląd z wszelkimi nowoczesnymi wygodami: są odporne m.in. Read More
Parkiety egzotyczne

Parkiety egzotyczne

Zajmujemy się sprzedażą desek tarasowych, parkietów egzotycznych takich jak: merbau, ipe, afromosia, bubiga, doussie, grapia, iroko, jatoba, izombe, palisander, sapeli, Read More
 • 1
 • 2
 • 3


Układanie parkietu to najważniejsza czynność w pracy parkieciarskiej. Źle ułożony parkiet praktycznie jest nie do poprawy. To od doświadczenia dobrego parkieciarza zależy czy drogi materiał jakim jest drewno w postaci klepek zamieni się w dobrze wyglądającą i funkcjonalną podłogę, która nada wnętrzu niepowtarzalnego charakteru. Aby podłoga drewniana spełniała swoje zadanie musi odpowiednio zostać przyklejona do podłoża. Przed tą czynnością należy zbadać czy pomieszczenie spełnia optymalne warunki, jakie są wymagane dla drewna (odpowiednia wilgotność powietrza wynosząca 45 - 60% wilgotności, temperatura 15 - 22 st. C, stan techniczny wylewki i jej wilgotność poniżej 1,8%). Jeśli stan wylewki pozwala na ułożenie parkietu, należy ją przygotować do tej czynności tj. wykonać szlifowanie, aby uzyskać pożądany poziom wylewki, zniwelować ewentualne nierówności oraz ściągnąć wierzchnią warstwę. Po szlifowaniu należy odkurzyć i zagruntować całą powierzchnię odpowiednim gruntem biorąc pod uwagę rodzaj kleju jaki zostanie zastosowany. Dopiero tak przygotowane podłoże nadaje się do ułożenia parkietu. Zalecane jest, aby 2 dni przed planowanym ułożeniem parkiet został złożony w oryginalnych paczkach w pomieszczeniach, w których będzie układany.

 

Czyszczenie wylewek z subitu

 

Jednak mało kiedy wylewka od razu nadaje się do ułożenia parkietu. Przy wymianie starego parkietu na nowy występuje problem z zeszlifowaniem pozostałych klejów, najczęściej Subitu czyli czarnej smoły stosowanej dawniej do przyklejenia parkietu. Jako nieliczni zajmujemy się jego usuwaniem. Wylewka po naszej pracy jest czysta i nadaje się do ułożenia parkietu, desek czy paneli.

Efekty pracy:

Przed szlifowaniem::Wylewka z nierównościami i widoczną czarną smołą tzw. Subitem. Przed szlifowaniemlightbox[cyklinowanie]Przed szlifowaniem::Wylewka z nierównościami i widoczną czarną smołą tzw. Subitem. Po szlifowaniu::Czysta wylewka po usuniętym Subicie. Wylewka nadaje się do układania parkietu. Po szlifowaniulightbox[cyklinowanie]Po szlifowaniu::Czysta wylewka po usuniętym Subicie. Wylewka nadaje się do układania parkietu.

 

Wylewanie masy samopoziomującej

 

Niekiedy ze względu na wysokość lub stan wylewki zalecane jest wylanie masy samopoziomującej. Nasza firma zajmuje się gruntowaniem i wylewaniem mas samopoziomujących w tym mas szybkoschnących, które pozwalają na układanie parkietu już po 12 godzinach od wylania wylewki samopoziomującej.

 

Odcinanie wilgoci

 

W przypadku gdy wylewka nie spełnia parametrów wilgotnościowych a jej wilgotność nie przekracza 5% jesteśmy w stanie odciąć wilgoć za pomocą gruntów odcinających wilgoć, tak aby możliwe było układanie parkietu bez zbędnej zwłoki.

 

 

Współpraca

bona.jpgchapel-parkiet.pngdabex.jpgdeski-kompozytowe-prodeck.pngdeva.jpghartzlack.jpgkasolik.jpgkerakoll.pnglargus.jpgloba-wakol-lakiery-do-parkietu.jpgnobless-polska.jpgosmo.jpgparkiety-egzotyczne-egzoline-egzopark.pngpw-izba-listwy-przypodlogowe.pngtamex.jpg
Kontakt
Sklep
ul. Armii Krajowej 93
30 - 150 Kraków
Czynne:
pon-piątek 09:00 - 17:00
Cyklinowanie
tel: 12 429 55 44;
tel. kom.: 665-146-444
 
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dojazd

Dojazd do Madej Parkiety