• Sprzedaż parkietów
  Parkiety: krajowe, egzotyczne, mozaiki
 • Usługi parkieciarskie
  Układanie parkietów, cyklinowanie, lakierowanie, olejowanie
 • Deski postarzane
  Deski postarzane, deski dębowe, dyle dębowe, dyle jesionowe
 • Sprzedaż schodów, tarasów
  Schody, tarasy, listwy, lakiery do parkietów, kleje do parkietu

Parkiety

Parkiety krajowe

Parkiety krajowe

Rozbudowana oferta parkietów i usług - układania parkietów, cyklinowania parkietów naszej firmy sprawia, że każdy klient znajdzie niepowtarzalną podłogę dla siebie. Read More
Chapel Parket

Chapel Parket

Chapel Parket to gotowe olejowane podłogi, które łączą w sobie domowy, "stary" wygląd z wszelkimi nowoczesnymi wygodami: są odporne m.in. Read More
Parkiety egzotyczne

Parkiety egzotyczne

Zajmujemy się sprzedażą desek tarasowych, parkietów egzotycznych takich jak: merbau, ipe, afromosia, bubiga, doussie, grapia, iroko, jatoba, izombe, palisander, sapeli, Read More
 • 1
 • 2
 • 3


Układanie parkietu to najważniejsza czynność w pracy parkieciarskiej. Źle ułożony parkiet praktycznie jest nie do poprawy. To od doświadczenia dobrego parkieciarza zależy czy drogi materiał jakim jest drewno w postaci klepek zamieni się w dobrze wyglądającą i funkcjonalną podłogę, która nada wnętrzu niepowtarzalnego charakteru. Aby podłoga drewniana spełniała swoje zadanie musi odpowiednio zostać przyklejona do podłoża. Przed tą czynnością należy zbadać czy pomieszczenie spełnia optymalne warunki, jakie są wymagane dla drewna (odpowiednia wilgotność powietrza wynosząca 45 - 60% wilgotności, temperatura 15 - 22 st. C, stan techniczny wylewki i jej wilgotność poniżej 1,8%). Jeśli stan wylewki pozwala na ułożenie parkietu, należy ją przygotować do tej czynności tj. wykonać szlifowanie, aby uzyskać pożądany poziom wylewki, zniwelować ewentualne nierówności oraz ściągnąć wierzchnią warstwę. Po szlifowaniu należy odkurzyć i zagruntować całą powierzchnię odpowiednim gruntem biorąc pod uwagę rodzaj kleju jaki zostanie zastosowany. Dopiero tak przygotowane podłoże nadaje się do ułożenia parkietu. Zalecane jest, aby 2 dni przed planowanym ułożeniem parkiet został złożony w oryginalnych paczkach w pomieszczeniach w których będzie układany.

Tradycyjne parkiety można układać w różne wzory, choć obecnie najpopularniejsze są cegiełka nieregularna, tzw. pokładówka. 

Parkiety gotowe (olejowane lub lakierowane przez producenta) i deski z reguły można układać tylko w pokładówkę. W przypadku mozaiek wzór ten nosi nazwę "na dziko" lub "mozaika rozrzucona". Parkiety i deski gotowe z reguły są trudniejsze do ułożenia, bowiem nie poddaje się już ich szlifowaniu i wyrównywaniu powierzchni. Wszystkie niedoskonałości układającego są natychmiast widoczne. Przy tego rodzaju parkiecie ważna jest czystość wykonywanych prac, tak aby nie dochodziło do zabrudzeń od kleju klepek lub desek.

Aby dobrze ułożyć parkiet należy najpierw rozmierzyć pomieszczenie, zacząć układać w odpowiednim miejscu, wyprowadzić go oraz zastosować szczeliny dylatacyjne od ściany. Łączenie parkietu z innymi elementami podłogi np. płytkami ceramicznymi powinno być wykonane za pomocą korka dylatacyjnego lub listwy aluminiowej. Elementy te stanowią dylatacje chroniącą pozostałe elementy podłogi przed naturalną pracą podłogi drewnianej, która pod wpływem wahań wilgotności powietrza kurczy się lub rozszerza.

Parkiety tradycyjne wymagające cyklinowania i lakierowania powinny być poddawane temu procesowi po 5-7 dniach. Jest to czas potrzebny na związanie kleju oraz naturalną pracę drewna, które dostosowuje się w tym czasie do warunków panujących w pomieszczeniu.

Układamy parkiety dostępne w naszej ofercie jak również parkiety, deski zakupione od innych firm lub producentów.

 

Naszej firmie mogą państwo zlecić ułożenie następujących parkietów:

 

- parkiety tradycyjne do cyklinowania;

- gotowe lite parkiety wylakierowane lub wyolejowzne przez producenta;

- finishparkiet, panele drewniane;

- deskę barlinecką układana na kleju lub pływająco;

- deski warstwowe na pióro wpust, klick itd.

- panele podłogowe

Współpraca

bona.jpgchapel-parkiet.pngdabex.jpgdeski-kompozytowe-prodeck.pngdeva.jpghartzlack.jpgkasolik.jpgkerakoll.pnglargus.jpgloba-wakol-lakiery-do-parkietu.jpgnobless-polska.jpgosmo.jpgparkiety-egzotyczne-egzoline-egzopark.pngpw-izba-listwy-przypodlogowe.pngtamex.jpg
Kontakt
Sklep
ul. Armii Krajowej 93
30 - 150 Kraków
Czynne:
pon-piątek 09:00 - 17:00
Cyklinowanie
tel: 12 429 55 44;
tel. kom.: 665-146-444
 
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dojazd

Dojazd do Madej Parkiety